Translate

Bumerang - Yazarkafe

8 Ocak 2011 Cumartesi

misafir

   Yarım yamalak sevdalardan kalan, tecavüze uğramış fikirlerini gezmeye çıkarmış ve üşüyen bedenini evde bırakmış yalnız bir adam; kedilerden kürkünü dileniyor. Yolunu kaybeden gazoz tenekesi bas bas bağırıp, toplamacasını bekliyor. Rüzgar bir yürekten ötekine ızdırap taşıyor; kendisi dahi üşüyor. Bulutlar kararsız.
   Gece olabildiğine karartırken sokakları; yolu sallantılı bir sarhoş kadın, bir kaç çift gözden kaçıyor. Sokak kapıları birbirinin aynı, ağızda; alkolün zehir kıvamlı yakıcılığı, haydarinin sarımsak parçaları ve de bolca nikotin. Alt üst olmuş bir sinir sisteminden sıyrık; anılar ve de sevda çürükleri. Evde bekleyensiz bir eve ulaşma telaşı, yüksek topuklu LANET ayakkabılar!
   Doğrultuları paralel, yönleri farklı; yanlışlıklarla yalnız bırakılmış iki yürek. Gözlerini kadının gözlerine diken erkeğin gözlerinden etkilenen kadının telaşlı mide kasılmaları. Kadının kokusunda hayatı bulan erkeğin yanan bedeninin ruhuna çekilmesi.
   Ayak sesleri ardısıra aldatılmış sokak araları; evlere çekilen hayatın akışkanlığında bu geceyi de kapatırlar. Kadın erkeğe, erkek de kadına misafir olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder